Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to chyba najbardziej popularna gra zespołowa na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną z zaangażowaniem grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. Aby rozegrać mecz, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale również bramki piłkarskie. Jaki rozmiar bramek piłkarskich będzie odpowiedni?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki cieszące się popularnością wśród dzieciaków w różnym wieku do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają zaledwie 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Planując zakup bramek piłkarskich, warto pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha jest silnie związana z bezpieczeństwem zawodników.