
Mankamenty i plusy różnych rodzajów dozowników płynu dezynfekującego
Obecna sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie, nie napawa optymizmem. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym powinien znajdować się dozownik środka dezynfekującego. Nie trzeba zbytnio rozwodzić się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego należyte i częste użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań w trakcie epidemii koronawirusa.
Dozownik automatyczny czy manualny?
Warto jednak wiedzieć, że na rynku znaleźć można mnóstwo różnorakich typów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco powiększone koszty eksploatacji. Inną opcją będzie dozownik manualny, który wymaga wciśnięcia przycisku lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.
Złoty środek
Pomiędzy nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Charakteryzuje się prostotą konstrukcji oraz mniejszymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, ale znacznie większym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku zwykłych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu pewnych sum i na poprawie stanu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!