Skuteczna ochrona przed poceniem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie niezależnie od temperatury otoczenia. Na szczęście aktualnie skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem na które warto postawić okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny świetnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Na ogół dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona porządnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za brzydki zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zamykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.