
Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do…
Sala taneczna w domowych warunkach to z pewnością był ciekawy temat w trakcie pandemii. Wobec zamkniętych barów, ludzie częściej spotykali się w mieszkaniowych warunkach. Zatem imprezy oficjalnie się nie odbywały, natomiast nieoficjalnie przyjaciele mogli się wzajemnie odwiedzać.
Warunki domowe przeważnie są skromniejsze niż możliwości knajp. Jednak pomysłowe głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli dysponuje się wystarczającą powierzchnią, tylko wyobraźnia może być limitem w budowaniu rozwiązań.
Czy Twoja podłoga pozwala Ci na organizowanie prywatek?
Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To również świetna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą rośnie popyt na miejsca, gdzie mogliby trenować. W przypadku gdy mamy odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aranżacja takiego miejsca wydaje się niezłym pomysłem.
Trzeba być świadomym, że jest to zajęcie czasochłonne. Aby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt oraz wydatek w postaci czasu i pieniędzy.
Aktywność ta startuje od analizy miejsca, gdzie ma znajdować się parkiet. Następnie trzeba zaprojektować i dopasować elementy do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie powinno się lekceważyć.
Po pierwsze rodzaj parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.
Szkoły tańca czy domy kultury powinny brać pod uwagę ryzyko większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, ważne jest aby zdefiniować jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest rodzaj podłoża, na które kładzie się podłogę. Na przykład kiedy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać gamechangerem.
Klimat miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych stylach tańca efektywne okazują się różne rozwiązania. Jeśli parkiet ma być używany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak wiedzieć, że istnieją szczególnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.
Układanie podłogi – kto nam z tym pomoże?
Są różne metody instalowania parkietu. Często stosuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne urządzenia, które ułatwią kleić podłogę. Niektóre typy paneli można samodzielnie ściągać i zakładać przy użyciu klucza nasadowego.
Jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z ekspertem. Pracownicy odpowiednich sklepów pomogą nam nie tylko wybrać parkiet, ale także go ułożyć.
Dadzą nam też wskazówki dotyczące impregnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni wydatnie przyczynia się do utrzymania ich w dobrej kondycji i przedłuża ich żywotność.